Selçuk Üniversitesi

Prof. Dr. Aksoy: Çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak için çalışıyoruz

Selcuk University 15:40

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulunu ziyaret etti. Birimler ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan Prof. Dr. Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine de katıldı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı armağan ettiği çocukların daha iyi konumlara erişebilmesi için gayret ediyoruz.” dedi.

Details

SÜ’de Sosyal Bilimler MYO öğrencilerinin istihdamına yönelik iş birliği

Selcuk University 16:35

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri AŞ arasında kurumsal eğitim iş birliğine yönelik imzalanan protokol kapsamında, SÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı mezunu en az 25 kişiye yarı veya tam zamanlı iş imkânı sunulacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:43

Details

Selçuk Üniversitesinden tarımsal üretime destek

Selcuk University 14:04

Selçuk Üniversitesi, Türkiye’nin hububat ambarı olarak bilinen Konya’daki tarım sektörünün gelişimi için önemli bir adım attı. Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile iş birliği ve proje geliştirme protokolü imzalandı. Kentte faaliyet gösteren bitkisel ve hayvancılık işletmecileri ile sektörün diğer paydaşlarına yönelik eğitim verilmesini ve tarımsal kalkınmaya katkı sunulmasını amaçlayan protokol ile Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesindeki öğrencilere staj imkânı da sağlanacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:30

Details

Selçuk Üniversitesini TEKNOFEST'te 468 yarışmacı temsil edecek

Selcuk University 14:28

Bilim ve teknolojiyi sevdirmeyi, bu alanda yetişmiş insan kaynağını artırmayı ve millî projeleri güçlendirmeyi hedefleyen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 35 kategoride 39 bin 684 takımın başvurduğu TEKNOFEST 2021'e Selçuk Üniversitesinden 468 yarışmacı 142 takımla katılıyor.

Details

Rektör Aksoy’dan patent sahibi öğretim üyelerine ziyaret

Selcuk University 16:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 2000’li yılların başlarında birlikte çalışmaya başlayan ve tıp/diş hekimliği alanlarında şimdiye kadar birçok patente imza atan öğretim üyeleri Prof. Dr. İlhami Çelik ve Prof. Dr. Ercan Durmuş’u ziyaret etti.

Details

SÜ İslami İlimler Fakültesi akademik kurul toplantısı yapıldı

Selcuk University 17:26

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İslami İlimler Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı akademik kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'un başkanlığında gerçekleşti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesi 46 yaşında

Selcuk University 15:17

11 Nisan 1975 tarihinde yürürlüğe giren kanunla kurulan ve o günden bu yana yüzbinlerce öğrenciyi geleceğe hazırlayan Selçuk Üniversitesi, 46 yaşında. Hayata geçirdiği projelerle hem bilim dünyasına hem de insanlık adına önemli kazanımlar sağlayan Selçuk Üniversitesinin kuruluş yıl dönümü, pandemi şartları göz önünde bulundurularak düzenlenen törenle kutlandı.

Details

Selçuk Üniversitesinde pilotaj eğitimlerinin geliştirilmesi hedefleniyor

Selcuk University 15:40

Türk Hava Kurumu (THK) Uçuş Akademisi Genel Müdürü Özgür Hayatoğlu, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti. Ziyarette, THK Uçuş Akademisi ile Selçuk Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalanması, pilotaj eğitimi ve sivil havacılığın yaygınlaştırılması konularında istişarede bulunuldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Rektör Aksoy: “Başarıyı ileri noktaya taşımak istiyoruz”

Selcuk University 10:25

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) 2020-2021 eğitim-öğretim yılı akademik kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesinde okuma etkinliği düzenlendi

Selcuk University 14:48

Bu yıl 29 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası dolayısıyla Selçuk Üniversitesinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Kütüphane, kitap ve bilimle ilgili veciz sözlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı, okuma programı gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:10

Details

Selçuk Üniversitesi 50 yaş altı genç üniversiteler arasında dünyada ilk 400'de

Selcuk University 19:10

İngiltere merkezli dünyanın en büyük sıralama kuruluşu olan Times Higher Education’ın yaptığı çalışmaya göre Selçuk Üniversitesi, genç üniversiteler listesinde dünyada ilk 400 üniversite arasında yer aldı.

Details

SÜ’ye projeleriyle değer kazandıran öğretim elemanlarına teşekkür

Selcuk University 14:06

Selçuk Üniversitesinde (SÜ), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ve AB Erasmus+ Programı kapsamında projeleri desteklenmeye değer görülen öğretim elemanlarına teşekkür belgesi verildi. Törende, öğretim elemanlarının isimlerine toprakla buluşturulan fidanların fotoğrafı da takdim edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:41

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:50

Details

Selçuk Üniversitesi, bilim dünyasına öncülük ediyor

Selcuk University 14:45

"Türkiye Akademik Performans Analizi-2021" başlıklı araştırmanın sonuçları açıklandı. H ve i10 indeksleri ile trendleri en yüksek 10 bin akademisyenin yer aldığı araştırmada Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi kendi alanında ikinci oldu. Bin 400 sayfalık bu araştırma da gösteriyor ki Selçuk Üniversitesi, bilim dünyası için önemli bir kaynak teşkil ediyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Details

Selçuk Üniversitesine ‘Mikodam Altın Ödülü’

Selcuk University 16:30

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Betül Çılman, Orta Anadolu Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliğince (OMKO) düzenlenen 12. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nda ‘Mikodam Altın Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:30

Details

Huğlu MYO, savunma sanayiinde aktif rol alıyor

Selcuk University 11:32

Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi, sadece Konya değil, Türkiye için de stratejik bir bölge. Çünkü silah sanayiinde 50 ülkeye 25 milyon dolarlık ihracata imza attı. Elde edilen bu başarıda Selçuk Üniversitesi Huğlu Meslek Yüksekokulunun payı da yadsınamaz. İmzalanan protokoller, hayata geçirilen projelerle hem öğrenciler kazanıyor, hem de iş dünyasına destek sağlanıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:05

Details

Selçuk Üniversitesi Yemekhanesinde Çanakkale Menüsü

Selcuk University 10:40

Selçuk Üniversitesinde (SÜ) Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıl dönümü nedeniyle üniversite personeline ve öğrencilerine buğday çorbası ve üzüm hoşafı ikramı yapıldı.

Details

Selçuk’ta İİBF Akademik Kurul Toplantısı gerçekleşti

Selcuk University 10:05

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2020-2021 eğitim-öğretim yılı akademik kurul toplantısında, “Üniversitemizin bilimsel ve uluslararası çalışmalarda biraz daha ön plana çıkmasını önemsiyoruz” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:39

Details

Selçuk İletişim yine zirvede

Selcuk University 10:15

Bu yıl 31’inci kez düzenlenen “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması”nda dereceye girenler açıklandı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı projeler bu yıl da jürinin takdirini kazandı. Selçuk İletişim, en fazla birincilik ödülü kazanan fakülte oldu.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Antalya SMMMO arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 15:03

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde ‘Yönetim Organizasyon’, ‘Muhasebe ve Denetim’ ve ‘Uluslararası Ticaret’ tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy: Selçuk Üniversitesi geleceğe ışık tutacak

Selcuk University 10:15

Selçuk Üniversitesi Radyo – Televizyon Yapım ve Yayıncılık Araştırma ve Uygulama Merkezinin (SERATEM) youtube kanalında yayınlanan "Zirai Söyleşiler" adlı programın bu haftaki konuğu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’du. Teknolojiye, bilimsel araştırmalara öncelik veren; dijitalleşmiş, uluslararası arenada kendini ispatlamış bir üniversite oluşturmak için gayret ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Aksoy, “Selçuk Üniversitesi, öğrencilerini geleceğe hazırlamak için bütün imkânlarını seferber etmekten çekinmedi, bundan sonra da çekinmeyecek.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:59

Details

SÜ’de ‘ödül ve cübbe giyme programı’ gerçekleştirildi

Selcuk University 14:13

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, SÜ Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ödül ve cübbe giyme programına katıldı. 2019 ile 2020 yılında profesör ve doçent unvanı alan öğretim üyelerine cübbelerinin giydirildiği programda, uluslararası ve ulusal yayınlar ile bildiri puanlarının temel alındığı hesaplamada en yüksek puana sahip öğretim elemanlarına plaket takdimi gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:00

Details

Millî Şairimiz ve İstiklâl Marşımızı konu alan sergi düzenlendi

Selcuk University 14:15

Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklâl Marşı’nın kabulünün üzerinden 100 yıl geçti. Selçuk Üniversitesi, bu anlamlı gün dolayısıyla önemli bir etkinlik düzenledi. 40 eserden oluşan fotoğraf sergisi, bir hafta boyunca Alaeddin Keykubat Yerleşkesindeki Merkez Kütüphanesinde açık kalacak.

Details

SÜ ve ASKON, donanımlı teknik elemanların yetiştirilmesini hedefliyor

Selcuk University 12:05

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON), ‘Eğitim-Öğretim Bursu Protokolü’ kapsamında, SÜ Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesinin programlarına yeni eğitim-öğretim yılında, ilk 10 tercihi arasında kayıt yaptıran en yüksek puanlı ilk 10 öğrenciye burs imkânı sağlayacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesi, kanser tedavisi için çalışıyor

Selcuk University 10:47

Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yılmaz tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği “COST” aksiyonu kapsamında TÜBİTAK’a sunulan “Meme Kanseri Araştırma Projesi” kabul edildi. Proje, ülkemizde de ciddi boyutlara ulaşan invazif lobüler meme kanserinin, hücreleri hangi yolla ölüme sürüklediğinin aydınlatılması noktasında önemli bir boşluğu dolduracak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:52

Details

SÜ - Büyükşehir iş birliğinde kırsalda verimin artırılması hedefleniyor

Selcuk University 13:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Büyükşehir Belediyesi, çiftçi ve besicilerin üretimini bilimsel anlamda geliştirmek amacıyla yapılan iş birliği protokolü kapsamında, TİGEM Gözlü İşletme Müdürlüğünden alınan 25 büyükbaş hayvanı, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Orhan Düzgüneş Araştırma ve Uygulama Tesisi bünyesine kazandırdı. Proje ile Konya’da hayvancılığın geliştirilmesi, çiftçi ve öğrencilere eğitimin verilmesi hedefleniyor.

Details

Selçuk Üniversitesinden çiftçiye destek

Selcuk University 10:44

Ülkeler için stratejik öneme sahip olan tarım sektörünün değeri, pandemi döneminde daha da iyi anlaşıldı. Üretimin sürdürülebilir olması adına pek çok bilimsel çalışmayı hayata geçiren Selçuk Üniversitesi, bu alanda önemli bir adım daha attı. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un desteğiyle Ziraat Fakültesi bünyesinde ‘Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı’ kuruldu. Bu sayede hem çiftçiler doğru bilgiye kolaylıkla ulaşabilecek hem de havzadaki sorunların çözümünü kolaylaştıracak tarım hafızası oluşturulacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Details

'Glokomda erken tanı görme kaybını engeller'

Selcuk University 09:27

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Bozkurt, ‘Göz Tansiyonu’ olarak da bilinen ‘Glokom’ hastalığında erken tanının büyük önem taşıdığını belirterek, “Glokom her yaşta görülmekle beraber özellikle 40 yaş sonrası ve ailesinde glokom hikâyesi olanlarda daha fazladır. Erken tanı görme kaybını engeller.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Details

Selçuk Üniversitesinden savunma sanayiine önemli katkı

Selcuk University 14:35

Selçuk Üniversitesi ile Mevlana Kalkınma Ajansı arasında iş birliği protokolü imzalandı. Huğlu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve iş birliğinin temelini oluşturan Savunma Sanayii Kalite Kontrol Elemanı Mesleki Eğitim Projesi ile savunma sanayiinde ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların yetiştirilmesi ve ekonomiye katkı sunulması amaçlanıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesinde hibrit eğitim başladı

Selcuk University 11:40

Selçuk Üniversitesinde hibrit eğitim modeline geçen ilk birim Tıp Fakültesi oldu. Titizlikle hazırlanan sınıflar yeniden öğrencilere açıldı. Sistem, gönüllülük esasına dayalı. Bu nedenle yoklama yapılmıyor. Yüz yüze eğitim imkânı sunulduğu gibi dileyenler dersleri online olarak da takip edebiliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:12

Details

Prof. Dr. Aksoy: Üreten bir üniversite hedefliyoruz

Selcuk University 10:41

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinin 2020 – 2021 Bahar Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Selçuk Üniversitesini daha iyi yerlere taşımak için gayret ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Aksoy, “Biz, gelecek tasavvur ediyoruz ve geleceğin kurgulanması noktasında eğitime büyük önem veriyoruz. Tüketen değil, üreten bir üniversite hedefliyoruz.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

UNİKOP'ta yeni dönem

Selcuk University 16:03

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine (NEVÜ) geçti. Nevşehir’de gerçekleştirilen devir teslim töreni ve UNİKOP 2021 Yılı 1. Olağan Üst Kurul Toplantısına, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı.

Details

Selçuk Tıp'ın çocuk acil servisi artık daha renkli

Selcuk University 11:25

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, çocuklardaki hastane korkusunun önüne geçmek ve pandemi döneminde bulaş riskini en aza indirmek için önemli bir adım attı. Kültürümüzü yansıtan görsellerle renkli bir görünüm kazanan çocuk acil servisindeki tedavi üniteleri, 1-2 kişilik bölümlere ayrıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

Selçuk Üniversitesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitim iş birliği

Selcuk University 19:40

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitime yönelik iki iş birliği protokolü imzalandı. Bu kapsamda, ‘Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği’ ile ‘Yabancı Dil Öğretim Protokolü’ hayata geçirilecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:30

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

Konya Teknokent, ihracatın artırılmasını hedefliyor

Selcuk University 14:14

Konya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Mehmet Hamurcu, KOP Bölgesi’nde 8 il ile 13 üniversite ve Konya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren 126’dan fazla firmaya hizmet verdiklerini belirterek, “Sanayideki asıl amaç; ihracata yönelik ürünlerin geliştirilmesidir. Teknolojinin yenilenmesi ve teknolojinin daha ileri noktalara taşınması konusunda öğretim elemanları ve sanayicilerle sürekli toplantı hâlindeyiz.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk TÖMER'de gönüllü kültür elçileri yetişiyor

Selcuk University 12:20

2013 yılında kurulan Selçuk Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER), bugüne kadar 100’e yakın ülkeden 2 bin 200 yabancı uyruklu öğrenci Türkçe öğrendi. Türkçeyi ve Türk kültürünü; teoriye ek olarak yaşatarak da öğreten Selçuk Üniversitesi TÖMER’deki öğrenciler, eğitimin sonunda rahatlıkla Türkçe konuşabiliyor ve iletişim kurabiliyor. Öğrenciler, ülkelerinde döndüklerinde ise inşa edilen gönül köprüsü sayesinde kültür elçisi görevini üstleniyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk Üniversitesi, AFAD ile iş birliği protokolü imzaladı

Selcuk University 12:55

Selçuk Üniversitesi ile Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında obruk alanlarının tespitine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Obruklarla ilgili risk haritasının çıkarılmasını ve üretim deseninin belirlenmesini hedefleyen proje ile obrukların, bölgedeki sosyo-ekonomik yapıya etkisi de ortaya konulacak. Ziraat Fakültesinden 8 akademisyenin görev alacağı projenin sonunda, tarımsal yapının sürdürülebilirliğine yönelik bütüncül bir çözüm önerisi sunulacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk Üniversitesi önemli bir karara imza attı

Selcuk University 15:28

Bütün dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle uzaktan eğitime geçen Selçuk Üniversitesi, yapılan değerlendirmeler sonunda kısmi olarak yüz yüze eğitimi başlatıyor. Akademik birimler, uygun gördükleri takdirde hibrit eğitim modelini uygulayabilecek. Bu modelde sınavlar çevrimiçi yapılacak ve devam zorunluluğu olmayacak. Birimlerden gelen dönüşlere göre yüzde 17 civarında hibrit eğitim yapılması yönünde talep oldu. Bu durumda Selçuk Üniversitesi kampüsünde yüzde 10 civarında bir öğrenci hareketliliği olacağı tahmin ediliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:35

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk Üniversitesi öncü olmaya devam ediyor

Selcuk University 19:12

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Anadolu Projesinin Tanıtım Toplantısına katıldı. Proje kapsamında Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesi, bilgi ve tecrübelerini Bitlis Eren Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi ile paylaşacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:58

Details

Selçuk Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile iş birliğine hazırlanıyor

Selcuk University 20:20

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi arasında, eğitime yönelik iş birliği protokolü imzalanmasına ilişkin çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Details

Selçuk Üniversitesinde elektrikli araç yarışmalarına hazırlık toplantısı

Selcuk University 17:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, SÜ Elektromobil Takımı’nın ‘TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’ kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalara yönelik sunum toplantısına katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

Selçuk Üniversitesine ambalaj tasarımında dünya birinciliği

Selcuk University 12:02

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi İlyas Simpil, WPO WorldStar Student 2020 Yarışmasında ‘Ojo’ isimli projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

Details

Bosna Hersek Büyükelçisi, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'u ziyaret etti

Selcuk University 18:44

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagic ve Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy'u ziyaret etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:31

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Tıp’ta sağlık çalışanlarına ‘CoronaVac’ aşısı uygulanıyor

Selcuk University 11:14

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde sağlık çalışanlarına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılan inaktive SARS-CoV-2- CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmaya devam ediyor. Bu çerçevede, bir haftalık süre içerisinde 2 bin 180 sağlık çalışanı aşı oldu.

Details

Selçuk Üniversitesi Hayvan Hastanesinde koruma altına alındılar

Selcuk University 10:02

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde güvenlik ekiplerince bulunan 6 yavru köpeği muayenelerini gerçekleştirerek koruma altına aldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:02

Details

Türkiye'nin en büyük Hayvan Hastanesi Selçuk Üniversitesinde

Selcuk University 11:00

1982 yılından itibaren klinik hizmeti vermeye başlayan Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Hastanesi, yapılan yatırımlarla Türkiye’nin en büyük hayvan hastanesi hâline geldi. 11 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan yeni binada günlük 500, yıllık ise 20 bin hastanın tedavi edilmesi planlanıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:15

Basında Üniversitemiz

Details

Kaplıca suları, ‘turfanda meyve’ için kullanılacak

Selcuk University 13:15

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Ilgın Belediyesi arasında tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında gerçekleştirilecek proje ile Konya’nın Ilgın ilçesinde yer alan termal su kaynağından yararlanılarak serada turfanda kayısı, kiraz, şeftali, erik gibi meyve türlerinin yetiştiriciliğinin yapılması amaçlanıyor. SÜ Ziraat Fakültesi öğretim elemanlarınca geliştirilen teknik, ‘dünyada kışı soğuk ve sıcak su kaynağı olan bölgeler içerisinde ilk kez’ uygulanacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:25

Details

Ülkemizi gururlandıran öğrenciler için fidan dikildi

Selcuk University 12:10

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen 8. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda Selçuk Üniversitesini ve ülkemizi gururlandıran Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Zeliha Ağrıs ve Rukiye Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti. Gençlere örnek olan ve umutları yeşerten öğrenciler adına fidan dikildiğini belirten Prof. Dr. Aksoy, başarılı sporculara teşekkür belgesi takdim etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:41

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:09

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:40

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:36

Basında Üniversitemiz

Details

23 haftalık ve 520 gram doğan ‘Nisa bebek’, Selçuk Tıp’ta yaşama tutundu

Selcuk University 10:12

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde 520 gram olarak dünyaya gelen ve doğumundan sonra 410 grama kadar düşen Dilber Nisa bebek, 142 günlük tedavinin ardından taburcu edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:46

Details

TAGEM’den Selçuk Üniversitesinin 2 projesine destek

Selcuk University 10:40

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Ar-Ge Destek Programı 16. Proje Çağrısı kapsamında, Selçuk Üniversitesi tarafından sunulan 2 projeyi destekleyecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:04

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi tarihe ışık tutuyor

Selcuk University 09:56

Hayata geçirdiği projelerle gerek bilim dünyasına gerekse öğrenci ve vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan Selçuk Üniversitesi, tarihî olaylara tanıklık eden gazetelere erişim imkânı da sunuyor.

Details

Ziraat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı gerçekleşti

Selcuk University 17:08

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy başkanlığında gerçekleşti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:31

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinden Afrin'e destek

Selcuk University 14:38

Afrin’e destek ziyaretinde bulunan Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selvi, STK temsilcisi Uzm. Sosyolog Zehra Betül Şişman ve beraberindeki heyet ile Üniversitemiz adına bölgede eğitim, malzeme ve teknik destek sağlamak adına neler yapabileceği sorusuna cevap aradılar.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:52

Basında Üniversitemiz

Details

Konservatuvarda müzik ve sahne sanatlarında çevrimiçi eğitim

Selcuk University 13:36

Pandeminin eğitime engel olmadığını gösteren Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı, gerek müzik alanında ses ve enstrüman eğitimini gerekse sahne sanatları alanında tiyatro (oyunculuk) eğitimini çevrimiçi olarak yürütüyor.

Details

Selçuk Üniversitesinde Prof. Dr. Kürşad Turgut için anma töreni

Selcuk University 16:54

Selçuk Üniversitesinde (SÜ) iki dönem rektör yardımcılığı görevinde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Turgut için Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi bahçesinde anma töreni gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:49

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinden köy okullarına teknolojik destek

Selcuk University 16:30

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğü, ihtiyaç fazlası bilgisayar, yazıcı, projeksiyon cihazı başta olmak üzere çok sayıda teknolojik cihazı, pandemi sürecinde eğitimin kesintisiz sürdürülebilmesi için Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların ve mahalle muhtarlarınca tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilerin kullanımına sundu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:02

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ’de, öğrencilerin kariyer planlamalarını destekleyecek protokol

Selcuk University 15:39

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında, öğrenci ve mezun bireylerin kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla ‘İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü’ imzalandı

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:50

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinden bilim dünyasına önemli katkı

Selcuk University 11:54

Bilimsel çalışmalarıyla pek çok konuda öncülük eden Selçuk Üniversitesi, bitkilerin tıp dünyası ve kozmetik sektörüne kazandırılmasında da önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan birini de Eczacılık Fakültesi attı. Farmasötik Botanik ABD Başkanı Prof. Dr. Yavuz Bağcı’nın bilim dünyasına kazandırdığı 14 yeni bitki türü var. Tıbbi özellik taşıyan bitkiler, laboratuvar ortamında analiz edilerek, içeriğine göre kategorize ediliyor ve belli aşamalardan geçtikten sonra birçok alanda değerlendirilebiliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:41

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:55

Basında Üniversitemiz

Details

Prof. Dr. Aksoy: “Hz. Mevlânâ bizlere ışık tutuyor”

Selcuk University 14:35

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; Hz. Mevlânâ’nın 747. Vuslat Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Aksoy, Kur’an-ı Kerim ışığında insanı sevmeyi ve ona değer vermeyi öğütleyen, her dilden, dinden, renkten insanı kucaklayan, sevginin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'nin, vefatının üzerinden 747 yıl geçmesine rağmen bütün insanlığa rehber olmaya devam ettiğini söyledi.

Details

Selçuk Üniversitesi Herbaryumu bilimsel çalışmalara katkı sunuyor

Selcuk University 12:24

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Herbaryumu, 4 bin 500’e yakın farklı bitki türünden oluşan koleksiyonuyla Türkiye’deki herbaryumlar arasında ilk 5’te yer alıyor. Yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerini ağırlayan herbaryum, eğitimin yanı sıra bilimsel çalışmalara da katkı sağlıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:10

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:45

Basında Üniversitemiz

Details

Prof. Dr. Aksoy: Engelli dostu bir kampüs oluşturmayı hedefliyoruz

Selcuk University 14:50

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli öğrencilerle video bağlantısı aracılığıyla bir araya geldi. Göreve geldiği günden itibaren engellilere yönelik birçok projeye imza attıklarını belirten Prof. Dr. Aksoy, “Öğrencilerimizin ve personelimizin üniversite imkânlarından eşit şartlarda yararlanabilmesini amaçlıyoruz ve adımlarımızı bu çerçevede atıyoruz.” dedi.

Details

Selçuk Üniversitesinden çevreci adım

Selcuk University 11:10

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve çevre temizliği konusunda attığı adımlarla örnek olan Selçuk Üniversitesi, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Alaeddin Keykubat Kampüsünde değerlendirilmek üzere tahsis edilen 5 adet elektrik araç hizmete sunuldu. İlerleyen süreçte bu sayının artırılması hedefleniyor.

Details

GSF öğrencilerimizden, 16. Ambalaj Tasarımı Yarışması’nda önemli dereceler

Selcuk University 11:48

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, Ambalaj Sanayicileri Derneğince düzenlenen ‘16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda önemli derecelere imza attı.

Details

Astım ve KOAH hastaları için mobil tabanlı uyarı sistemi geliştirdi

Selcuk University 14:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı Lisans öğrencisi Mustafa Yurdakul, Prof. Dr. Şakir Taşdemir’in proje danışmanlığında, astım ve KOAH hastalarına yönelik mobil tabanlı uyarı sistemi geliştirdi

Details

Selçuk Üniversitesinde bir ilk

Selcuk University 09:40

11. CTO Essentials Kongresi’nde, 3 gün boyunca canlı yayınlarda dünyanın farklı ülkelerindeki 17 hastanın tam tıkalı kalp damarları açıldı. Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniğinde ise 6 zorlu hastanın tam tıkalı kalp damarları başarıyla açıldı.

Details

SÜ öğrencileri Türkiye’nin gururu oldu

Selcuk University 13:30

Türkiye Kadın Tekvando Millî Takımı, Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda 2’si altın, 5 madalya kazandı. Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Zeliha Ağrıs ülkemize altın madalya kazandıran isimlerden biriydi. Rukiye Yıldırım da bronz madalyanın sahibi oldu.

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘Sıfır Atık Yönetim Birimi’ kuruldu

Selcuk University 09:36

Selçuk Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde ‘Sıfır Atık Yönetim Birimi’ kuruldu. Birim ile atıkların minimum düzeye düşürülmesi ve geri dönüşümünün sağlanması hedefleniyor.

Details

Dünyadaki Tıbbi Bitkiler Selçuk Üniversitesinde Analiz Ediliyor

Selcuk University 13:40

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Zengin ve ekibi, yaklaşık 40 ülkedeki bilim insanı tarafından oluşturulan ‘Fizyoloji/Biyokimya Laboratuvarı Uluslararası İş Birliği Ağı’ ile yurt dışından gelen tıbbi bitkilerin analizini gerçekleştiriyor.

Details

Selçuk Üniversitesi bilim insanlarını bir araya getirdi

Selcuk University 10:11

Selçuk Üniversitesi, bilim insanlarını bir araya getirmeye devam ediyor. 4. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı ICENTE’20, Selçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Perşembe günü başlayan program, 21 Kasım’da sona erecek. Dijital ortamda yürütülen organizasyonun, bilim dünyasına önemli katkı sunacağını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, “Bilim insanlarının ortak fikirler, ortak düşünceler üretecek olması ümit verici. Buna öncü olan Teknoloji Fakültesi bizler için gurur kaynağı.” dedi.

Details

Selçuk Üniversitesi, atıkları enerjiye dönüştürüyor

Selcuk University 13:25

Gelecek nesillerin enerji ihtiyacının karşılanması ve çevreye verilen zararın en aza indirilmesinde yenilenebilir enerji kaynakları hayati önem taşıyor. Bilimsel çalışmalarını insan ve doğa endeksli yürüten Selçuk Üniversitesi de bu alanda yeni bir proje geliştirdi. Teknoloji Fakültesinin hazırladığı proje ile hayvansal atıklar enerjiye dönüştürülüyor.

Details

‘Borlu’ ağız gargarasının olumlu etkileri saptandı

Selcuk University 14:49

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Hakkı, diş ve diş eti tedavisinde kullanılan ağız gargaralarına alternatif olarak geliştirdiği ‘bor’ içerikli ağız gargarasının olumlu etkilerinin tespit edildiğini bildirdi.

Details

Selçuk Üniversitesi, Türkmenistan Büyükelçisini ağırladı

Selcuk University 15:31

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Işankuli Amanlyev, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci’yi ziyaret etti. Eğitim faaliyetleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunulan ziyaretin ardından Büyükelçi Amanlyev, Türkmenistanlı öğrencilerle de bir araya geldi.

Details

Selçuk Üniversitesinden geleceğe nefes

Selcuk University 14:00

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" kampanyasına bir destek de Selçuk Üniversitesinden geldi. 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Alaeddin Keykubat Kampüsündeki Afrin Şehitleri Ormanlık Alanında 200 fidan toprakla buluşturuldu.

Details

SÜ’ye ‘Spor Amaçlı Yürüyüş ve Sağlıklı Yaşam Alanı’ inşa edilecek

Selcuk University 14:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde, öğrenci ve personelin konforlu ve sağlıklı bir kampüs yaşamı gerçekleştirmesine katkı sunmak amacıyla ‘Spor Amaçlı Yürüyüş ve Sağlıklı Yaşam Alanı’ inşa edilecek.

Details

Selçuk Üniversitesi ve Konya Büyükşehir Belediyesinden tarıma önemli destek

Selcuk University 09:30

Hububat ambarı olarak bilinen ve tarımsal faaliyetlerde öncü olan Konya’nın gelişimine katkı sunacak bir proje daha hayata geçiyor. Selçuk Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi kurulacak. Selçuk Üniversitesinin akademik bilgisini sahadaki tecrübeyle birleştirecek protokol ile genç çiftçilerin eğitimi ve yeni ürünlerin üretilmesi noktasında çalışmalar yürütülecek.

Details

SÜ Tıp Fakültesinden hayatını kaybeden sağlık personeline vefa

Selcuk University 15:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi, hayatını kaybeden öğrencilerinin ve personelinin anısına 4 fidanı toprakla buluşturdu.

Details

Selçuk Üniversitesi umut oldu

Selcuk University 11:34

Selçuk Üniversitesi umut oldu

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 10:10

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Selçuklu Belediyesi; kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirmek, kamusal alanlarda çalışmalar yürüterek ilçenin ve Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsünün gelişimine katkı sunmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:42

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:04

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:02

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyetlerine başladı

Selcuk University 20:54

Selçuk Üniversitesi Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi artık Sonsuz Şükran Köyü’nde faaliyet gösterecek.

Details

Selçuk Üniversitesi öğrencileri için ‘Genç Ofis’ kurulacak

Selcuk University 16:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 13:02

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinin ilk 'Stratejik Ortaklık Projesi' kabul edildi

Selcuk University 20:23

Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2020 Yılı Ana Eylem 2- Stratejik Ortaklıklar Proje Başvuruları kapsamında Üniversitemizin koordinasyonunda uluslararası ortaklar ile birlikte hazırlanan ‘Supporting Universities in the Digital Transformation in Erasmus+ (SUDTE)’ isimli proje başvurusu desteklenmeye hak kazandı.

Details

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın katılımıyla "Online Senato Toplantısı" yapıldı

Selcuk University 22:44

Selçuk Üniversitesinin düzenlediği “Online Senato Toplantısı”, YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta SARAÇ’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Aksaray SMMMO arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 10:18

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Aksaray Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yönetim Organizasyon” ve “Muhasebe ve Denetim” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:14

Basında Üniversitemiz

Details

Rektör Aksoy: “Kendi kendine yetebilen bir üniversite hedefindeyiz”

Selcuk University 17:06

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Yenilenebilir ve Temiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi ile üniversite bünyesindeki Güneş Enerji Santralleri’nde (GES) incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Aksoy, Selçuk Üniversitesinin kendi enerjisini öz kaynaklarıyla üretmesi konusunda girişimlerinin olacağını söyledi.

Details

Selçuk Üniversitesinden iş dünyasına yüksek lisans imkânı

Selcuk University 11:27

Hayata geçirdiği projelerle üniversite - sanayi iş birliğinin öncü kurumlarından biri haline gelen Selçuk Üniversitesi, Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile “Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği” protokolü imzaladı. Yerel dinamiklerin ufkunu genişletecek olan protokol ile Oda üyeleri, işletme programında yüksek lisans yapma imkânına sahip olacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:12

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Tıp’ta yeniden hayata tutundu

Selcuk University 13:56

Kalp kapakçığının çürümesiyle beynine pıhtı atması sonucu yürüme ve konuşma yetisini kaybeden, geçirdiği operasyon sonucu yaklaşık bir ay bitkisel hayatta kalan Hamiyet Yıldırım (71), yeni kalp kapakçığı ile felç riskini atlattı, tekrar yürüyüp konuşmaya başladı

Details

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Merve Mercan Parkı’nı takdirle karşılıyorum”

Selcuk University 11:57

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle Konya’da gerçekleşen açılış törenine katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:39

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ’den, Kovid-19’a yönelik küresel düzeydeki çalışmaya katkı

Selcuk University 09:38

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi, dünyanın birçok ülkesinin dâhil olduğu, bireyler arasındaki SARS-CoV-2 klinik farklılıklarının sebeplerini belirlemeye yönelik çalışmalara katıldı. Dünyanın farklı ülkelerinden bine yakın Kovid-19 hasta üzerinde yapılan 2 ayrı çalışmada ortaya çıkarılan veriler, salgının durdurulmasına yönelik yapılacak çalışmalara ışık tutacak.

Details

TÜBİTAK'tan Selçuk Üniversitesine Türkiye ikinciliği ödülü

Selcuk University 12:41

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca bu yıl 8’inci kez düzenlenen ‘TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nda Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Eyyüp Sevim bölge yarışmaları aşamasında ‘Etkileşimli Geometrik Model Bloğu: Bant’ isimli projesiyle Konya bölgesinde ‘Eğitim’ kategorisinde birincilik ödülüne değer görüldü ve finalist olmaya hak kazandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:50

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST 2020'de 19 takımla yarıştı

Selcuk University 13:17

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020'ye millî mücadelenin gazi şehri Gaziantep ev sahipliği yaptı. 5 bin finalistin yarıştığı festivalde Selçuk Üniversitesini 19 takım temsil etti.

Details

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisinden önemli başarı

Selcuk University 14:10

Bu sene 100’üncü kuruluş yılı kutlanan aynı zamanda diş hekimliğinin en bilinen uluslararası derneği olan 'International Association for Dental Research-Continental European Division (IADR-CED)'ın 25 Eylül tarihinde online gerçekleştirdiği yıllık genel toplantısında, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Ahmet Oğuz Erdoğdu önemli bir başarıya imza attı.

Details

Selçuk Üniversitesi TEKNOFEST 2020 finalinde 19 takımla yarışıyor

Selcuk University 20:32

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST 2020'de final heyecanı başladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:27

Basında Üniversitemiz

Details

Merve Mercan’ın ismi parkta yaşatılacak

Selcuk University 12:09

Selçuk Üniversitesi (SÜ), hayatını kaybeden Tıp Fakültesi 6. sınıf intern öğrencisi Merve Mercan’ın ismini kampüs alanında inşa edeceği parkta yaşatacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:13

Basında Üniversitemiz

Details

Dünyada api-air (kovan havası) uygulamasında ilk bilimsel veriler, Selçuk - Düzce Üniversitesi iş birliğinden

Selcuk University 12:11

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Düzce Üniversitesi (DÜ) iş birliğinde astım, bronşit, KOAH ve amfizem gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan, ‘api-air’ olarak da ifade edilen arı kovanı havasının tedavi ve tamamlayıcı tedavi edici etkileri deney hayvanları üzerinde ilk kez araştırılarak bilimsel verileri saptandı. SÜ Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahdettin Altunok, api-air uygulamasının deney hayvanları üzerinde gerçekleştirildiğini belirterek, son aşamasına gelinen çalışmaların sonuçlarına göre, elde edilen verilerin çeşitli akciğer hastalıklarına yeni şifa kaynağı olabileceğini bildirdi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:13

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi aşı çalışmaları Dünya Sağlık Örgütü listesinde

Selcuk University 09:56

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi SARS-COV-2 mRNA aşı çalışmaları Dünya Sağlık Örgütü izlem listesine alındı. Ülkemizdeki ilk mRNA özelliğini taşıyan aşı projesi, dünyada Kovid-19’a karşı geliştirilen sınırla sayıdaki mRNA aşı projeleri arasında yer alıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:20

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinde eğitime yönelik iş birliği protokolü

Selcuk University 15:15

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası arasında, “İşletme” ve “Yönetim Organizasyon” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi ile Parlamenter Danışmanları Derneğinden İş Birliği

Selcuk University 13:28

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Parlamenter Danışmanları Derneği arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde “uluslararası ilişkiler” ve “siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Yeterli başvuru sayısı sağlanması halinde açılacak programlarda, derneğe kayıtlı üye ve üyelerin birinci derece akrabaları ile dernekçe uygun görülecek kişiler eğitim görebilecek.

Details

Selçuk Üniversitesinden, Binicilikte Çifte Birincilik Başarısı

Selcuk University 13:26

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Binicilik Kulübü Sporcusu Kemal Şeveşeli, Başkent Binicilik Kulübü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitler Kupası’nda birincilik ödülü aldı. “Demet Casinitto” atıyla yarışlara katılan Şeveşeli, Ankara Atlı Spor Kulübünce düzenlenen diğer bir yarışta da birincilik ödülünün sahibi olmayı başardı.

Details

Selçuk Üniversitesinden Konya İl Sağlık Müdürlüğüne 20 adet solunum cihazı desteği

Selcuk University 09:41

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı Konya İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki hastanelerimize 20 adet solunum cihazı desteği sağlandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:30

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:34

Basında Üniversitemiz

Details

Ülkemiz Zeytinyağları Aşı Üretiminde Kullanılabilir Kalitede

Selcuk University 11:43

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Elemanı Dr. İsmail Tarhan, metot geliştirme çalışmaları kapsamında, natürel sızma zeytinyağlarında çokça bulunan “skualen” maddesinin bağışıklığı güçlendirdiğini, covid-19 ile mücadelede tüketilebileceğine yönelik tespitte bulunduklarını belirterek, “Aşıların en temel bileşeni; zeytinyağında da bulunan ‘skualen’ hammaddesidir. Skualen bir hidrokarbon türevi olup, aşılarda bağışıklık artırıcı olarak kullanılmakta ve literatürdeki birçok çalışmada antikanser ajanı olarak yer almaktadır. Bununla ilgili ülkemiz zeytinyağlarının yüksek skualen oranlarına sahip olduğunu tespit ettik. Yapılacak aşı geliştirme çalışmalarında da ülkemiz zeytinyağlarının kalite bakımından alternatif bir skualen kaynağı olma potansiyelinin yüksek olduğunu belirtebiliriz.” dedi.

Details

SÜ Spor Bilimleri Fakültesine rekor başvuru

Selcuk University 14:02

2020-2021 Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek giriş sınavına 6 bin 301 adayla rekor başvuru gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, sınava giren öğrencilerle bir araya gelerek başarılar diledi.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Meram Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü

Selcuk University 10:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Meram Belediyesi arasında kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve çeşitli alanlarda ortak projeler geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

SÜ Fen Fakültesi tüm bölümleriyle akredite edildi

Selcuk University 12:01

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi bünyesindeki İstatistik, Biyoloji, Matematik, Fizik ve Kimya Bölüm Başkanlıklarına; Fen, Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğince (FEDEK) verilen “Akreditasyon Belgesi”, törenle takdim edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:12

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi 45'inci yıl mezunlarını verdi

Selcuk University 14:11

Selçuk Üniversitesinde 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılının mezuniyet heyecanı vardı. Bu yılki tören, koronavirüs (COVİD-19) salgınından dolayı öncekilerden oldukça farklıydı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan programa, mezun öğrencileri temsilen fakülte ve yüksekokul birincileri katıldı.

Details

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'un "Kurban Bayramı" Mesajı

Selcuk University 10:13

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; İslam dünyası için birlik ve beraberlik, âlemlerin Rabbine olan teslimiyet ve paylaşmak anlamına gelen Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Details

Selçuk Üniversitesi, bilimsel tecrübesini sanayi ile buluşturuyor

Selcuk University 12:25

Üniversite – sanayi iş birliğinin, ekonomik kalkınmanın öncelikli şartlarından biri olduğuna inanan ve bu düşüncesini somut adımlarla hayata geçiren Selçuk Üniversitesi, önemli bir projeye daha imza attı. TÜBİTAK'ın hazırladığı “Sanayi Doktora Programı” çerçevesinde Bürotime ile imzalanan protokol ile doktora öğrencileri, hem bilimsel çalışmalarını sahaya yansıtma imkânı bulacak hem de teknolojiyi deneyimleme şansı elde edecek.

Details

Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesi arasında örnek iş birliği

Selcuk University 14:53

Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesi arasında kurumlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve farklı alanlarda ortak projeler geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi'ne "Covid-19 Hizmet Belgesi" verildi

Selcuk University 19:48

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, Selçuk Üniversitesi’ne “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” verildi.

Details

Rektör Aksoy'un 15 Temmuz mesajı

Selcuk University 12:13

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:24

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi'nden yerli tohumda dev adım

Selcuk University 09:54

Selçuk Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle yerel, modern, farklı buğday türleri, yabani türler ile integenerik ve interspefik buğday melezlerini içeren 27 farklı genotipinde verimli, kaliteli ve sağlıklı beslenme yönüyle değerli yerli tohum üretiliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk ve KOP'tan yerli ve milli tohum için iş birliği

Selcuk University 09:31

Selçuk Üniversitesi ile Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında bir dizi protokol imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:00

Basında Üniversitemiz

Details

Rektör Aksoy, mazbatasını aldı

Selcuk University 09:05

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Metin Aksoy'a rektörlük mazbatası Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından verildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:18

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:11

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:13

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk'ta Devir Teslim Töreni

Selcuk University 15:29

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, görevini yeni Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'a devretti.

Details