Selçuk Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi ve Konya Büyükşehir Belediyesinden tarıma önemli destek

Selcuk University 00:00

Hububat ambarı olarak bilinen ve tarımsal faaliyetlerde öncü olan Konya’nın gelişimine katkı sunacak bir proje daha hayata geçiyor. Selçuk Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi kurulacak. Selçuk Üniversitesinin akademik bilgisini sahadaki tecrübeyle birleştirecek protokol ile genç çiftçilerin eğitimi ve yeni ürünlerin üretilmesi noktasında çalışmalar yürütülecek.

Details

SÜ Tıp Fakültesinden hayatını kaybeden sağlık personeline vefa

Selcuk University 15:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi, hayatını kaybeden öğrencilerinin ve personelinin anısına 4 fidanı toprakla buluşturdu.

Details

Selçuk Üniversitesi umut oldu

Selcuk University 11:34

Selçuk Üniversitesi umut oldu

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 10:10

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Selçuklu Belediyesi; kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirmek, kamusal alanlarda çalışmalar yürüterek ilçenin ve Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsünün gelişimine katkı sunmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:42

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:04

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:02

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyetlerine başladı

Selcuk University 20:54

Selçuk Üniversitesi Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi artık Sonsuz Şükran Köyü’nde faaliyet gösterecek.

Details

Selçuk Üniversitesi öğrencileri için ‘Genç Ofis’ kurulacak

Selcuk University 16:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 13:02

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinin ilk 'Stratejik Ortaklık Projesi' kabul edildi

Selcuk University 20:23

Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2020 Yılı Ana Eylem 2- Stratejik Ortaklıklar Proje Başvuruları kapsamında Üniversitemizin koordinasyonunda uluslararası ortaklar ile birlikte hazırlanan ‘Supporting Universities in the Digital Transformation in Erasmus+ (SUDTE)’ isimli proje başvurusu desteklenmeye hak kazandı.

Details

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın katılımıyla "Online Senato Toplantısı" yapıldı

Selcuk University 22:44

Selçuk Üniversitesinin düzenlediği “Online Senato Toplantısı”, YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta SARAÇ’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Aksaray SMMMO arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 10:18

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Aksaray Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yönetim Organizasyon” ve “Muhasebe ve Denetim” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:14

Basında Üniversitemiz

Details

Rektör Aksoy: “Kendi kendine yetebilen bir üniversite hedefindeyiz”

Selcuk University 17:06

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Yenilenebilir ve Temiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi ile üniversite bünyesindeki Güneş Enerji Santralleri’nde (GES) incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Aksoy, Selçuk Üniversitesinin kendi enerjisini öz kaynaklarıyla üretmesi konusunda girişimlerinin olacağını söyledi.

Details

Selçuk Üniversitesinden iş dünyasına yüksek lisans imkânı

Selcuk University 11:27

Hayata geçirdiği projelerle üniversite - sanayi iş birliğinin öncü kurumlarından biri haline gelen Selçuk Üniversitesi, Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile “Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği” protokolü imzaladı. Yerel dinamiklerin ufkunu genişletecek olan protokol ile Oda üyeleri, işletme programında yüksek lisans yapma imkânına sahip olacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:12

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Tıp’ta yeniden hayata tutundu

Selcuk University 13:56

Kalp kapakçığının çürümesiyle beynine pıhtı atması sonucu yürüme ve konuşma yetisini kaybeden, geçirdiği operasyon sonucu yaklaşık bir ay bitkisel hayatta kalan Hamiyet Yıldırım (71), yeni kalp kapakçığı ile felç riskini atlattı, tekrar yürüyüp konuşmaya başladı

Details

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Merve Mercan Parkı’nı takdirle karşılıyorum”

Selcuk University 11:57

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle Konya’da gerçekleşen açılış törenine katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:39

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ’den, Kovid-19’a yönelik küresel düzeydeki çalışmaya katkı

Selcuk University 09:38

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi, dünyanın birçok ülkesinin dâhil olduğu, bireyler arasındaki SARS-CoV-2 klinik farklılıklarının sebeplerini belirlemeye yönelik çalışmalara katıldı. Dünyanın farklı ülkelerinden bine yakın Kovid-19 hasta üzerinde yapılan 2 ayrı çalışmada ortaya çıkarılan veriler, salgının durdurulmasına yönelik yapılacak çalışmalara ışık tutacak.

Details

TÜBİTAK'tan Selçuk Üniversitesine Türkiye ikinciliği ödülü

Selcuk University 12:41

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca bu yıl 8’inci kez düzenlenen ‘TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nda Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Eyyüp Sevim bölge yarışmaları aşamasında ‘Etkileşimli Geometrik Model Bloğu: Bant’ isimli projesiyle Konya bölgesinde ‘Eğitim’ kategorisinde birincilik ödülüne değer görüldü ve finalist olmaya hak kazandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:50

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST 2020'de 19 takımla yarıştı

Selcuk University 13:17

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020'ye millî mücadelenin gazi şehri Gaziantep ev sahipliği yaptı. 5 bin finalistin yarıştığı festivalde Selçuk Üniversitesini 19 takım temsil etti.

Details

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisinden önemli başarı

Selcuk University 14:10

Bu sene 100’üncü kuruluş yılı kutlanan aynı zamanda diş hekimliğinin en bilinen uluslararası derneği olan 'International Association for Dental Research-Continental European Division (IADR-CED)'ın 25 Eylül tarihinde online gerçekleştirdiği yıllık genel toplantısında, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Ahmet Oğuz Erdoğdu önemli bir başarıya imza attı.

Details

Selçuk Üniversitesi TEKNOFEST 2020 finalinde 19 takımla yarışıyor

Selcuk University 20:32

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST 2020'de final heyecanı başladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:27

Basında Üniversitemiz

Details

Merve Mercan’ın ismi parkta yaşatılacak

Selcuk University 12:09

Selçuk Üniversitesi (SÜ), hayatını kaybeden Tıp Fakültesi 6. sınıf intern öğrencisi Merve Mercan’ın ismini kampüs alanında inşa edeceği parkta yaşatacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:13

Basında Üniversitemiz

Details

Dünyada api-air (kovan havası) uygulamasında ilk bilimsel veriler, Selçuk - Düzce Üniversitesi iş birliğinden

Selcuk University 12:11

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Düzce Üniversitesi (DÜ) iş birliğinde astım, bronşit, KOAH ve amfizem gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan, ‘api-air’ olarak da ifade edilen arı kovanı havasının tedavi ve tamamlayıcı tedavi edici etkileri deney hayvanları üzerinde ilk kez araştırılarak bilimsel verileri saptandı. SÜ Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahdettin Altunok, api-air uygulamasının deney hayvanları üzerinde gerçekleştirildiğini belirterek, son aşamasına gelinen çalışmaların sonuçlarına göre, elde edilen verilerin çeşitli akciğer hastalıklarına yeni şifa kaynağı olabileceğini bildirdi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:13

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi aşı çalışmaları Dünya Sağlık Örgütü listesinde

Selcuk University 09:56

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi SARS-COV-2 mRNA aşı çalışmaları Dünya Sağlık Örgütü izlem listesine alındı. Ülkemizdeki ilk mRNA özelliğini taşıyan aşı projesi, dünyada Kovid-19’a karşı geliştirilen sınırla sayıdaki mRNA aşı projeleri arasında yer alıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:20

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinde eğitime yönelik iş birliği protokolü

Selcuk University 15:15

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası arasında, “İşletme” ve “Yönetim Organizasyon” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi ile Parlamenter Danışmanları Derneğinden İş Birliği

Selcuk University 13:28

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Parlamenter Danışmanları Derneği arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde “uluslararası ilişkiler” ve “siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Yeterli başvuru sayısı sağlanması halinde açılacak programlarda, derneğe kayıtlı üye ve üyelerin birinci derece akrabaları ile dernekçe uygun görülecek kişiler eğitim görebilecek.

Details

Selçuk Üniversitesinden, Binicilikte Çifte Birincilik Başarısı

Selcuk University 13:26

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Binicilik Kulübü Sporcusu Kemal Şeveşeli, Başkent Binicilik Kulübü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitler Kupası’nda birincilik ödülü aldı. “Demet Casinitto” atıyla yarışlara katılan Şeveşeli, Ankara Atlı Spor Kulübünce düzenlenen diğer bir yarışta da birincilik ödülünün sahibi olmayı başardı.

Details

Selçuk Üniversitesinden Konya İl Sağlık Müdürlüğüne 20 adet solunum cihazı desteği

Selcuk University 09:41

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı Konya İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki hastanelerimize 20 adet solunum cihazı desteği sağlandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:30

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:34

Basında Üniversitemiz

Details

Ülkemiz Zeytinyağları Aşı Üretiminde Kullanılabilir Kalitede

Selcuk University 11:43

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Elemanı Dr. İsmail Tarhan, metot geliştirme çalışmaları kapsamında, natürel sızma zeytinyağlarında çokça bulunan “skualen” maddesinin bağışıklığı güçlendirdiğini, covid-19 ile mücadelede tüketilebileceğine yönelik tespitte bulunduklarını belirterek, “Aşıların en temel bileşeni; zeytinyağında da bulunan ‘skualen’ hammaddesidir. Skualen bir hidrokarbon türevi olup, aşılarda bağışıklık artırıcı olarak kullanılmakta ve literatürdeki birçok çalışmada antikanser ajanı olarak yer almaktadır. Bununla ilgili ülkemiz zeytinyağlarının yüksek skualen oranlarına sahip olduğunu tespit ettik. Yapılacak aşı geliştirme çalışmalarında da ülkemiz zeytinyağlarının kalite bakımından alternatif bir skualen kaynağı olma potansiyelinin yüksek olduğunu belirtebiliriz.” dedi.

Details

SÜ Spor Bilimleri Fakültesine rekor başvuru

Selcuk University 14:02

2020-2021 Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek giriş sınavına 6 bin 301 adayla rekor başvuru gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, sınava giren öğrencilerle bir araya gelerek başarılar diledi.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Meram Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü

Selcuk University 10:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Meram Belediyesi arasında kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve çeşitli alanlarda ortak projeler geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

SÜ Fen Fakültesi tüm bölümleriyle akredite edildi

Selcuk University 12:01

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi bünyesindeki İstatistik, Biyoloji, Matematik, Fizik ve Kimya Bölüm Başkanlıklarına; Fen, Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğince (FEDEK) verilen “Akreditasyon Belgesi”, törenle takdim edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:12

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi 45'inci yıl mezunlarını verdi

Selcuk University 14:11

Selçuk Üniversitesinde 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılının mezuniyet heyecanı vardı. Bu yılki tören, koronavirüs (COVİD-19) salgınından dolayı öncekilerden oldukça farklıydı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan programa, mezun öğrencileri temsilen fakülte ve yüksekokul birincileri katıldı.

Details

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'un "Kurban Bayramı" Mesajı

Selcuk University 10:13

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; İslam dünyası için birlik ve beraberlik, âlemlerin Rabbine olan teslimiyet ve paylaşmak anlamına gelen Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Details

Selçuk Üniversitesi, bilimsel tecrübesini sanayi ile buluşturuyor

Selcuk University 12:25

Üniversite – sanayi iş birliğinin, ekonomik kalkınmanın öncelikli şartlarından biri olduğuna inanan ve bu düşüncesini somut adımlarla hayata geçiren Selçuk Üniversitesi, önemli bir projeye daha imza attı. TÜBİTAK'ın hazırladığı “Sanayi Doktora Programı” çerçevesinde Bürotime ile imzalanan protokol ile doktora öğrencileri, hem bilimsel çalışmalarını sahaya yansıtma imkânı bulacak hem de teknolojiyi deneyimleme şansı elde edecek.

Details

Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesi arasında örnek iş birliği

Selcuk University 14:53

Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesi arasında kurumlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve farklı alanlarda ortak projeler geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi'ne "Covid-19 Hizmet Belgesi" verildi

Selcuk University 19:48

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, Selçuk Üniversitesi’ne “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” verildi.

Details

Rektör Aksoy'un 15 Temmuz mesajı

Selcuk University 12:13

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:24

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi'nden yerli tohumda dev adım

Selcuk University 09:54

Selçuk Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle yerel, modern, farklı buğday türleri, yabani türler ile integenerik ve interspefik buğday melezlerini içeren 27 farklı genotipinde verimli, kaliteli ve sağlıklı beslenme yönüyle değerli yerli tohum üretiliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk ve KOP'tan yerli ve milli tohum için iş birliği

Selcuk University 09:31

Selçuk Üniversitesi ile Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında bir dizi protokol imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:00

Basında Üniversitemiz

Details

Rektör Aksoy, mazbatasını aldı

Selcuk University 09:05

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Metin Aksoy'a rektörlük mazbatası Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından verildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:18

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:11

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:13

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk'ta Devir Teslim Töreni

Selcuk University 15:29

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, görevini yeni Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'a devretti.

Details